Akademicy z Białej-Podlaskiej grają w Żółkiewce

• autor: hetman_admin, 2014-09-26 16:03

Duży ból głowy  przed niedzielnym meczem w ramach rozgrywek III ligi ma niewątpliwie trener Wiater. Z różnych przyczyn w tym meczu wykluczony jest udział Karola Lewczuka i Bartosza Nogasa, mało prawdopodobny nadal dochodzącego po kontuzji do siebie Michała Blocha. Jakby tych nieszczęść było mało,  to na drobne kontuzje narzekają Przemysław Skrzypczyński i Przemysław Banaszek, którzy z powodu urazów nie trenowali cały tydzień i do końca nie wiadomo czy w niedzielę wystąpią. Jak nietrudno zauważyć poza Banaszakiem  to etatowi obrońcy naszej drużyny. Gdy do tego dodać już od dłuższego czasu kontuzjowanych  obrońców Kondratowicza i Michała Świderskiego , którego najprawdopodobniej będziemy oglądać w barwach Hetmana dopiero na wiosnę 2015 roku. Możemy zrozumieć skalę problemów z jakimi trener gospodarzy musi się zmierzyć. Jedynym pocieszeniem jest powrót do składu Michała Kasperka, pauzującego ostatnio w meczu z Avią za otrzymanie czerwonej kartki w meczu ze Stalą w Kraśniku.

Przetrzebiona kartkami i kontuzjami drużyna Hetmana stanie w niedzielę przed niezwykle trudnym zadaniem – nawiązania wyrównanej walki z MKS Podlasie Biała Podlaska. Zespół gości oparty w większości na studentach miejscowej uczelni Akademii Wychowania Fizycznego występuje nieprzerwanie w III lidze od sezonu 2009/2010. W ubiegłym sezonie Podlasie zajęło spadkowe 15 miejsce zdobywając w trzydziestu dwóch rozegranych dwadzieścia osiem punktów i notując ujemny bilans bramkowy 27-65. Mimo wszystko drużyna niedzielnych rywali  utrzymała się w III lidze  dzięki przepisowi mówiącemu, że jeżeli z IV ligi lubelskiej awansuje tylko jedna drużyna, to liczba spadających drużyn do czwartej ligi nie może być większa niż dwie z danego regionu, a jeżeli w grupie spadkowiczów jest więcej niż dwie drużyny z regionu lubelskiego  to najwyżej sklasyfikowane drużyny z tego regionu zostają kosztem najsłabszych drużyn z innego regionu, nawet jeżeli są one wyżej sklasyfikowane i nie zajęły w ostatecznej klasyfikacji miejsc spadkowych. Aktualnie drużyna Podlasia na półmetku rundy jesiennej zajmuje jedenaste miejsce z dorobkiem dziesięciu zdobytych punktów oraz stosunkiem bramkowym 5-11.

Wyniki Podlasia w rundzie jesiennej 2014/2015:

d. Podlasie - Karpaty Krosno 1:1,

w. JKS Jarosław-Podlasie 0:0,

w. Tomasovia – Podlasie 0:2,

w. Resovia –Podlasie 3:0,

d. Podlasie- Chełmianka 0:0,

w. Wólczanka- Podlasie 3:0,

d. Podlasie- Izolator 0:0,

w. Motor- Podlasie 3:0,

d. Podlasie – Stal Kraśnik 2:1

Trenerem drużyny gości jest od 01 stycznia 2014 r. były jej długoletni piłkarz Robert Różański. Sędzią głównym spotkania będzie Łukasz Woliński z Lublina. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.00. Zapraszamy.

autor: ~podlasiak 2014-09-28 19:55:12

avatar A skąd wy wzięliście w tytule akademików. Przecież to Podlasie, a nie dawno nie istniejący w bialskiej piłce nożnej AZS.

autor: ~Biała 2014-09-29 07:40:29

avatar Zólkiewka to ciezki teren, cieszmy sie z remisu skoro godzine Podlasie grało w 10.
Do red. strony Hetmana - prosze nie pisac o AZS wobec Podlasia, klubu ktory datuje sówj poczatek na połowe lat 50. ub. wieku.