Statystyki drużyny

Aktualności

Zwycięstwo nad Lublinianką!

• autor: hetman_admin, 2014-11-08 18:30

W dzisiejszym meczu o mistrzostwo III ligi piłkarskiej po meczu stojącym na bardzo przeciętnym poziomie Hetman Zółkiewka pokonał faworyzowaną Lubliniankę 1:0 do przerwy  remisując 0:0 po złotej bramce Rafała Bielaka w 86 minucie.

Przed sezonem jeden z wysoko postawionych przedstawicieli Lublinianki( przez uprzejmość nie podam  nazwiska i funkcji) na odprawie  przedsezonowej przedstawicieli drużyn piłkarskich naszej grupy lubelsko-podkarpackiej  z  wyraźnym przekąsem odniósł się do umiejętności czysto piłkarskich naszej drużyny radząc przygotować sobie duże worki na utracone gole  w sezonie , gdy Hetman będzie grał w III lidze. Niewątpliwie trzeba przyznać ,że częściowo miał rację -  z różnych przyczyn nasza defensywa - nie zawsze sportowych-  nie  zawsze spisuje się najlepiej, ale chyba ten działacz w sobotę zapomniał zabrać ten wspominany worek dla Hetmana  na mecz do Żółkiewki , bo  nasza defensywa  spisała się w meczu z Lublinianką bez zarzutu., grając na zero z tyłu a napastnicy Lublinianki nie potrafili zdobyć chociażby wyrównującej bramki. Niewątpliwie trzeba przyznać ,że osiągnięty korzystny rezultat poprawił znacznie naszą sytuację w tabeli a pogorszył znacznie humory i pozycję naszego sobotniego rywala. Samo spotkanie stało na bardzo przeciętnym poziomie i toczyło się w zasadzie w środku pola a napastnicy obydwóch drużyn rzadko dochodzili do pozycji strzeleckich. Sam mecz był bardzo wyrównany  a żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi w trakcie spotkania. Ozdobą spotkania był strzelona w 86 minucie  bramka przez byłego napastnika Lublinianki a od czterech lat Hetmana  Rafała Bielaka  po strzale z ostrego kąta , po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki obok zdezorientowanego Zapała. Dopiero wtedy nie mający nic do stracenia goście rzucili się do rozpaczliwych ataków i osiągnęli na kilka minut znaczną przewagę, ale nie byli w stanie doprowadzić do żadnej czystej sytuacji strzeleckiej i spotkanie zakończyło się  ich przegraną.
Mieli więc rację redaktorzy strony internetowej Lublinianki  anonsując mecz swojej drużyny  tytułem ,,Jedziemy do Żółkiewki – to nie przelewki”
Wygrana Hetmana przesunęła naszą drużynę na 14 miejsce w tabeli , dotychczas zajmowane przez Lubliniankę a gości zdegradowała z 14 na 16 lokatę. Przed nami jeszcze trzy ligowe spotkania w tym sezonie; z Karpatami i JKS Jarosław na wyjeździe i 22bm. z Tomasovią u siebie. Patrząc na zajmowane miejsce przez naszą drużynę po tej kolejce można tylko westchnąć i pomarzyć  – co by było gdybyśmy wygrali z Wisłoką. Ale wracajmy o rzeczywistości i trzymajmy kciuki za najbliższy mecz Hetmana, który odbędzie się w Krośnie z liderem tabeli Karpatami już w najbliższy wtorek 11 listopada br.  Liczymy na dobry rezultat -  w końcu Hetman jak pokazały mecze w tym sezonie  to pogromca liderów.

Hetman Żółkiewka – Lublinianka 1:0 (0:0)
Bramka: Rafał Bielak 86′
Hetman: Ciołek – Bogusz, Nogas, Koprucha, Skrzypczyński – Sadowski (60′ Zając), P. Baran, Kasperek, Chariasz (46′ Bielak) – Wójcik (70′ J. Baran) – Szponar (46′ Banaszak).
Lublinianka: Zapał – Kwiatkowski, Kursa, Mazurek, Wiśniewski – Kanarek, Skoczylas (84′ Stępień), Kucharzewski (80′ Witkowski), Sobiech, Gąsior (70′ Gawrylak) – Rovbel (46′ Kotowicz).