Ivliev ponownie w Hetmanie!!!?

• autor: hetman_admin, 2015-01-16 16:14

Po zimowej przerwie w środę 14 bm. wznowili treningi piłkarze Hetmana, którzy rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej piłkarskiej III ligi. Pierwszy trening miał charakter typowo rozruchowy. W treningu wzięło udział 17 zawodników. Wśród uczestniczących w treningu zabrakło Damiana Kopruchy, Karola Lewczuka, Michała Blocha oraz Marka Szponara . Powód absencji każdego z nich był inny. Damian Koprucha otrzymał zgodę klubu na udział w testach w drużynie naszego ligowego rywala – Avii Świdnik do dnia 01 marca 2015r., Karol Lewczuk wskutek odniesionej kontuzji w zwycięskim meczu wyjazdowym z Orlętami Radzyń Podlaski musi poddać się operacji i jego udział w rundzie rewanżowej tego sezonu jest wykluczony, Marek Szponar jest chory, natomiast Michała Blocha zatrzymały sprawy zawodowe.

Wśród nowych twarzy na treningu pojawił się 27–letni doświadczony zawodnik z klubu jednego z naszych rywali z rozgrywek sezonu 2013/14 w IV lidze, który przymierzany jest do gry w pierwszej jedenastce w miejsce kontuzjowanego K. Lewczuka. Do zajęć treningowych po dosyć długiej kontuzji nogi powrócił  Jakub Świderski, na którego bardzo liczy trener Wiater w aspekcie gry defensywnej. Przypominamy, że Jakub był podstawowym zawodnikiem naszej drużyny w rundzie jesiennej sezonu 2013/14 rozgrywek o mistrzostwo IV ligi. Na tym nie koniec planowanych wzmocnień Hetmana. Działacze klubu zamierzają pozyskać dla uzupełnienia składu dwóch młodych perspektywicznych zawodników z niższych lig oraz co jest absolutnym priorytetem napastnika, który byłby w stanie pełnić identyczną rolę drużynie jaką w sezonie 2013/14 pełnił Paweł Myśliwiecki a który obecnie występuję w Motorze Lublin. W tym kontekście rozważa się kwestię powrotu do drużyny bramkostrzelnego Serhija Ivlieva, który reprezentował już bardzo udanie barwy Hetmana w rundzie wiosennej sezonu 2009/10 w rozgrywkach IV ligi. Sam Ivliev wyraził zainteresowanie propozycją i obecnie kompletuje stosowne dokumenty celem przyjazdu do Polski. Być może oprócz Ivlieva, kadrę naszego klubu zasili jeszcze jeden zawodnik zza wschodniej granicy. Trwają rozmowy z kilkoma potencjalnymi kandydatami, spośród których bardzo poważnie jest rozpatrywana kandydatura zawodnika występującego  już wcześniej wspólnie z Ivlievem w  drużynie Hetmana. Zawodnik ten też wyraził zgodę na odbycie testów. Poniżej podajemy plan przedsezonowych gier sparingowych naszej drużyny.

31.01 POM Iskra Piotrowice
07.02 Powiślak Końskowola
14.02 Orion Niedrzwica Duża
17.02 Granit Bychawa