Statystyki drużyny

Aktualności

Porażka z Resovią

• autor: Porażka z Resovią, 2015-03-15 21:06

Zgodnie  z przewidywaniami  w  pierwszym meczu rundy wiosennej sezonu 2014/15 III ligi grupy podkarpacko-lubelskiej nasi piłkarze nie sprostali faworyzowanej drużynie Resovii Rzeszów  przegrywając 1:3 do  przerwy 0:2.

Mecz został rozegrany  na bardzo grząskiej murawie boiska, która utrudniała prowadzenie płynnej gry obydwu stronom. Hetman do Rzeszowa pojechał w 16 –osobowym składzie. Za kartki zawieszony był Michał Bloch, kontuzjowany jest Artur Sadowski a niedopełnione formalności wykluczyły z sobotniego spotkania  duet Ukraińców – Konstantina Derevlova i Siergiera Ivlieva. Do 40 minuty meczu na tablicy wyników widniał rezultat bezbramkowy. Pomimo optycznej przewagi gospodarzy nasi piłkarze trzykrotnie za sprawą bardzo dobrze dysponowanego w sobotę  Rafała Bielaka zagrozili bramce rywali, jednak dwa razy bardzo dobrze spisał się bramkarz Resovii a raz strzał naszego napastnika minimalnie chybił celu. Niestety tuż przed przerwą naszego bramkarza dwukrotnie pokonali rywale; w 40 minucie nowy nabytek Resovii pozyskany w przerwie zimowej z II-ligowej Siarki Tarnobrzeg Mirosław Baran a następnie bramkę na 2:0 głową zdobył  Konrad Domoń. W tej sytuacji wydaje się ,że błąd popełnił Gwardyński, który ewidentnie spóźnił się ze swoją interwencja. W II połowie gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, a przyjezdni mimo ambitnej gry nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Marcina Pietrykę. W 62′ piłkę do siatki Gwardyńskiego wpakował Przemysław Pyrdek. Był to trzeci gol dla gospodarzy a drugi zdobyty po uderzeniu głową. Ta bramka ostatecznie zadecydowała o zwycięstwie gospodarzy  i do ostatnich minut na murawie działo się już niewiele. Resovia dążyła do zdobycia kolejnych bramek, a bezradni goście czekali już w zasadzie na końcowy gwizdek. Nadzieje gości odżyły ponownie w 78′, kiedy to fatalne nieporozumienie na linii Domoń – Pietryka wykorzystał Rafał Bielak. Hetman miał później jeszcze jedną szansę na gola, której nie wykorzystał Bielak i mecz zakończył się wynikiem 3:1,

Resovia – Hetman Żółkiewka 3:1 (2:0)

Bramki: Mirosław Baran 40′, Konrad Domoń 45′, Przemysław Pyrdek 62′ – Rafał Bielak 78′
Hetman: Gwardyński – Świderski, Nogas, Krupski, Skrzypczyński – Wójcik (73′ Baran), Bogusz, Kosiarczyk, Kasperek, Rutkowski (46′ Banaszak) – Bielak.
Sędziował: Tomasz Jagieła (Podkarpacki ZPN).