Statystyki drużyny

Aktualności

Podział punktów w Świdniku

• autor: hetman_admin, 2015-04-19 23:59

Po niezłej grze dzisiaj nasi piłkarze  zremisowali  w Świdniku z miejscową Avią 1:1  do przerwy 1:1.

Przy zimnej, wietrznej pogodzie w niedzielne popołudnie nasi piłkarze rozgrywali kolejne spotkanie ligowe. Trener Wiater  znając siłę ofensywną  rywala ustawił nasz zespół defensywnie z pięcioma pomocnikami  w środku boiska. Mieli oni paraliżować ofensywne poczynania rywala już w tej części boiska.

Taka taktyka sprawdzała się przez pierwsze siedemnaście minut gry, kiedy to nasi piłkarze niedopuszczali do stworzenia klarownych sytuacji pod naszą bramką bronioną przez Daniela Gwardyńskiego ,chociaż w dziesiątej minucie tylko refleksowi Gwardyńskiego zawdzięczamy ,że nie straciliśmy bramki, który z bliska odbił nogami strzał któregoś z zawodników gospodarzy. Niestety w 17 minucie w zamieszaniu podbramkowym  najsprytniejszy w naszym polu karnym okazał się Kamil Oziemczuk , który z bliska dobił piłkę odbitą od słupka po wcześniejszym strzale głową Bartłomieja Mazurka. Dziesięć minut później nasi piłkarze wyrównali. Dobrą kontrę lewą stroną boiska wyprowadził Jacek Wójcik, który dośrodkował do  Siergieja Ivlieva. Gospodarze beztrosko wybili piłkę na dwudziesty metr, gdzie znalazł się Wiktor Bogusz. Nasz pomocnik zdecydował się na strzał z woleja, i piłka  zatrzepotała w lewym dolnym rogu  bramki Łukasz Gieresza. Do końca pierwszej połowy w zasadzie nic ciekawego już się nie działo. W przerwie meczu trener   Ziarkowski dokonał w składzie Avii  dwóch zmian. Za nieefektywnie grających w pierwszej połowie  Piotra Wójcika i Damiana Kopruchę – notabene byłych piłkarzy Hetmana - wprowadził Piotra Bednarka i  Michała Sadło. Gospodarze od  początku II połowy starali się zepchnąć naszych piłkarzy do obrony, ale to nasi piłkarze stworzyli pierwszą stuprocentową sytuację pod bramką gospodarzy.   Po doskonałym podaniu Ivlieva  w znakomitej sytuacji znalazł się Marcin Zając, ale jego strzał z najbliższej odległości instynktownie nogami obronił Gieresz. Gospodarze najlepszą okazję stworzyli sobie dopiero w 80 minucie, kiedy to niepilnowany Grzegorczyk w sytuacji sam na sam z Gwardyński minimalnie przestrzelił głową obok słupka. Jeszcze w doliczonym czasie gry w znakomitej sytuacji znalazł się świeżo wprowadzony na ostatnie minuty za Ivlieva  Przemysław Banaszak, którego strzał z 12 metrów zblokowali obrońcy Avii.  W rewanżu po kardynalnym błędzie Krupskiego doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji, kiedy to w naszym polu karnym ofiarnie interweniujący Daniel Gwardyński zderzył się z szarżującym do bezpańskiej piłki  Kamilem Oziemczukiem. Zdaniem  kibiców gospodarzy sędzia powinien  podyktować rzut karny dla Avii. Zupełnie odmiennego  zdania był sędzia, który ukarał Oziemczuka za symulację i podyktował rzut wolny dla Hetmana. Chwilę później sędzia Kasperski odgwizdał koniec meczu.

Oto co powiedział po meczu nasz trener Waldemar Wiater:

,, Od początku meczu kontrolowaliśmy grę, ale łatwo daliśmy Avii zdobyć gola na 1:0. W drugiej połowie rywal przeważał, ale my mądrze się broniliśmy i mieliśmy lepsze okazje od przeciwnika. Szkoda, że z takim zaangażowaniem, jak dzisiaj nie graliśmy ze Stalą Kraśnik, bo wynik mógł być inny. Jeżeli chodzi o dzisiejszy mecz to remis z naszej perspektywy jest zasłużony, choć żałujemy niewykorzystanych okazji. Gospodarzom trzeba oddać to, że oni również mieli swoje szanse.” Źródło: Lubsport.

Avia Świdnik – Hetman Żółkiewka 1:1 (1:1)
Bramki: Kamil Oziemczuk 17′ – Wiktor Bogusz 30′

Avia: Gieresz – Byszewski, Grzegorczyk, Sadio, Nowak – Wójcik (46′ Sadło) Koprucha (46′ Bednarek) Orzędowski (65′ Wróbel) Wołos (75′ Krawiec) – Mazurek, Oziemczuk

Hetman: Gwardyński – Bloch, Nogas, Krupski, Skrzypczyński – Zając (85′ Baran), Bogusz, Kosiarczyk, Wójcik, Kasperek (60′ Bielak) – Ivliev (90′ Banaszak)

Sędziował: Piotr Kasperski (Lublin). Widzów: 350.