Z Podlasiem w sobotę

• autor: hetman_admin, 2015-04-24 16:22

W sobotnie popołudnie w Białej Podlaskiej w ramach XXVII kolejki  rozgrywek III ligi grupy lubelsko-podkarpackiej  zostanie rozegrany bardzo istotny mecz dla układu dolnej części tabeli naszej grupy pomiędzy miejscowym Podlasiem i naszym Hetmanem. Przegrany z tego spotkania znacznie ograniczy swoje  szanse na uniknięcie degradacji do IV ligi. Ewentualny remis w zasadzie też nie zadowoli żadnej  z drużyn.

Zespół Podlasia aktualnie zajmuje w tabeli szesnaste miejsce z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów. W dwudziestu sześciu rozegranych spotkaniach bialczanie odnieśli pięć zwycięstw, siedem razy zremisowali oraz ponieśli czternaście porażek; stosunek bramek 15-47. W spotkaniach u siebie nasi sobotni rywale odnieśli dwa zwycięstwa, cztery razy zremisowali i ponieśli siedem porażek osiągając bilans bramkowy 8-19.
W przerwie zimowej zespół Podlasia wzmocnili:
Mateusz Łakomy - Orlęta Łuków
Wadim Kuczinskij  -  BLR,
Adrian Hołownia - Lutnia Piszczac
Odeszli:
Kamil Przychodzień - Orlęta Łuków)
Mateusz Cydejko -  Orlęta Łuków),
Najlepszym strzelcem drużyny jest Łukasz Wiraszka – cztery zdobyte bramki. Trenerem drużyny jest od dnia od 1 stycznia 2014 Robert Różański. W ubiegłym sezonie rywale zajęli spadkowe piętnaste miejsce, ale w związku z awansem tylko jednej drużyny z IV ligi lubelskiej Podlasie Biała Podlaska utrzymało się w lidze jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz z terytorium Lubelskiego ZPN. W minioną środę gracze Roberta Różańskiego zapewnili sobie udział w finale „Pucharu Tysiąca Drużyn” na szczeblu BOZPN, po zwycięstwie 2:0 z TOP-em 54 Biała Podlaska. Trener Podlasia w pojedynku z Hetmanem  o  przysłowiowe „sześć punktów” nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Adriana Jesionka. Dodatkowo zawieszony za kartki jest Rafał Adamiuk, a Damian Leśniak po raz ostatni na boisko wybiegł czwartego kwietnia.
Natomiast nasi piłkarze po środowej przegranej w finale PP okręgu chełmskiego z Chełmianką 0:2 do Białej Podlaskiej udają się kolejny raz w okrojonym składzie. Do pauzującego już od dłuższego czasu Sebastiana Ciołka dołączył Konstantin Derevlov, który narzeka na nadwyrężoną pachwinę, podobnie jak Jakub Kosiarczyk. Ich występ w sobotnim spotkaniu jest praktycznie wykluczony.  Wątpliwy jest też występ Jakuba Świderskiego, który też leczy przewlekły uraz mięśniowy.
Spotkanie rozpocznie się 25 bm. w sobotę o godz.16.00. Sędzią spotkania będzie Piotr Kozłowski z Lublina. W pierwszym spotkaniu  jesienią ubiegłego roku w Żółkiewce padł rezultat nierozstrzygnięty 1:1 a bramkę dla naszego zespołu zdobył w 8 minucie nie grający już w naszej drużynie Daniel Chariasz. Goscie wyrównali w 80 minucie po strzale Huberta Łukanowskiego.

autor: ~JK 2015-04-24 21:47:35

avatar wymiar boiska w B.P. 106x68-to chyba największy wymiar
w III lidze.Najważniejsze,że gospodarze grają żle na własnych śmieciach!Nie gramy zachowawczo mam nadzieję od pierwszej minuty!Podlasie strzeliło u siebie tylko
8 bramek!Przykleić plaster najlepszemu strzelcowi Podlesia i obić im d***** w pierwszych 30 minutach meczu póki jeszcze będzie trochę pary w płucach!
Wykorzystać koniecznie wymiar boiska!Nie grac zachowawczo a po uzyskaniu prowadzenia(min.2 bramki)
bronic wyniku.Walka od pierwszej minuty!!TYLKO
ZWYCIĘSTWO!!

autor: ~andrzejbp 2015-04-25 13:11:03

avatar Tylko Podlasieeeeeee!!!!

autor: ~JK 2015-04-25 21:21:26

avatar ani Podlasie ani Hetman-wyszło na remis.To bardzo ważny
punkt!Niestety Lublinianka w 90 minucie strzeliła
bramkę zwycięską w meczu z Resovią a Tomasowia przywiozła punkt z Krosna.Zapowiada się walka o utrzymanie do ostatniej kolejki.Trzy punkty z Orłem
Przeworsk i świat stanie się o wiele piękniejszy!