Pokonać Orła

• autor: hetman_admin, 2015-05-01 22:37

W najbliższą niedzielę kolejne spotkanie rozegrają piłkarze Hetmana ,którzy będą podejmować Orła Przeworsk. W meczu tym  trudno wskazać faworyta. Obydwa zespoły w trym sezonie walczą o uchronienie się od spadku. W lepszej sytuacji obecnie są piłkarze Orła, którzy zajmują   trzynaste, ostatnie bezpieczne miejsce niezagrożone spadkiem.

W XXVII  rozegranych kolejkach  goście niedzielnego spotkania zdobyli dwadzieścia siedem punktów  wygrywając sześć spotkań ,dziewięć razy zremisowali  oraz doznali dwunastu porażek  przy stosunku bramkowym 19-41. W rozegranych dotychczas trzynastu spotkaniach wyjazdowych  Orzeł  zdobył  trzynaście punktów odnosząc trzy zwycięstwa, cztery razy zremisował i poniósł sześć porażek, osiągając stosunek bramkowy 9-24.. W tym roku nieco lepiej spisują się drużyna Orła, która zdobyła w dziewięciu rozegranych meczach 10 punktów, tj. o dwa więcej niż uzbierał nasz Hetman. Waga tego dla obydwu drużyn jest ogromna. Miejmy nadzieję ,że zakończeniu tego spotkania będą się bardziej cieszyli nasi piłkarze i kibice niż Orzeł.
W przerwie zimowej w drużynie gości doszło do kilku istotnych zmian..
Odeszli:

Mateusz Flak  bramkarz-> MKS Kańczuga,
Tomasz Ostrzywilk - obrońca -> Gorliczanka Gorliczyna,
Krzysztof Sierżęga - obrońca -> MKS Kańczuga,
Radosław Sykała - obrońca -> MKS Kańczuga,
Karol Flak - pomocnik-> Wólczanka Wólka Pełkińska,
Michał Słysz - pomocnik -> Jawor Krzemienica,
Patryk Szewc – pomocnik- -> Puszcza Niepołomice),
Patryk Białogłowski -napastnik -> MKS Kańczuga,
Przybyli:
Patryk Broda – obrońca- W, Wólczanka Wólka Pełkińska,
Wołodymyr Chorolśkyj – obrońca- W, Opir Lwów (UKR),
Wałentyn Susłow – obrońca- W, Opir Lwów (UKR)),
Jakub Ząbkiewicz – pomocnik- W, Resovia,
Ihor Jacenkiw – napastnik- UKR

Oto co powiedział przed meczem w wywiadzie dla Lubsportu trener  Waldemar Wiater
,,Jak zwykle mamy drobne kłopoty, bo dzisiaj na treningu urazu doznał Rafał Krupski i nie wiadomo czy zagra. To może okazać się największym osłabieniem, bo dobrze spisywał się w parze z Bartoszem Nogasem, a z tego co wiem, to Orzeł ma dwóch niezłych napastników Chociaż z drugiej strony na naszym boisku chcemy zaatakować, a nie tylko się bronić, więc jakoś powinniśmy dać sobie radę. Swoje sprawy prywatne ma Kamil Rutkowski, na pewno nie zagra oczywiście Sebastian Ciołek. Prawie gotowy do gry jest już Konstantin Derevlov, podobnie jak Jakub Kosiarczyk, więc w sumie te osłabienia i powroty wychodzą chyba na zero. Nie ma co patrzeć na wynik z tamtej rundy, to było co innego – teraz z każdym możemy już grać. Coś spróbujemy pokombinować, bo to rzadka szansa – tabela może się spłaszczyć i walka o utrzymanie trwałaby dłużej. Oby j
Hetman Żółkiewka – Orzeł Przeworsk, niedziela 16.00.
Sędzia: Tomasz Mroczek (Mielec)

Jesienią w Przeworsku padł rezultat 4:1 dla Orła a honorową bramkę dla Hetmana zdobył w 90 minucie z rzutu karnego Damian Koprucha. Waga tego meczu  dla obydwu drużyn jest ogromna. Miejmy nadzieję ,że zakończeniu tego spotkania będą się bardziej cieszyli nasi piłkarze i kibice niż Przeworszczanie..