Statystyki drużyny

Aktualności

Porażka z Lublinianką

• autor: hetman_admin, 2015-06-02 21:05

W rozegranym w niedzielę  na Arenie Lublin meczu III ligi piłkarskiej grupy lubelsko-podkarpackiej piłkarze naszego Hetmana doznali kolejnej porażki przegrywając z broniącą się przed  spadkiem drużyna Lublinianki 1:5 do przerwy 1:2. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Rafał Krupski.

Już w pierwszej minucie po kardynalnym błędzie Przemysława Skrzypczyńskiego, gospodarze objęli prowadzenie. Kilkanaście minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał  głową Rafała Kursy wylądował na poprzeczce bramki bronionej przez Daniela Gwardyńskiego,  a skuteczną dobitkę wolejem z kilku metrów popisał się Rafał Stępień.  Zadowoleni z szybkiego prowadzenia piłkarze gospodarzy oddali pole naszym zawodnikom , którzy nie wykorzystali kilku wyśmienitych okazji do zmiany wyniku – chociażby w 25 minucie Michał Kasperek, którego strzał z kilku metrów instyktownie obronił Marcin Zapał. Dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy strzał głową Rafała Krupskiego wylądował w siatce bramki Lublinianki. Na drugą odsłonę oba zespoły wyszły niezwykle zmotywowane. Ligowy beniaminek – po bramce z końcówki w pierwszej połowy – wierzył, że na Arenie Lublin można powalczyć o korzystny rezultat. To goście nieco dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak w 62′ Lublinianka podwyższyła ponownie za sprawą Stępnia na 3:1. W niegroźnej sytuacji nie atakowany przez nikogo Krupski wybił piłkę na aut. Po uderzeniu któregoś z zawodników gospodarzy  w poprzeczkę, piłka spadła na szesnasty metr, tam dopadł do niej wspomniany  Stępień i strzałem obok bramkarza – zdobył druga swoją bramkę w tym meczu. Załamani goście zupełnie spasowali, czego efektem były zdobyte dwie kolejne bramki przez piłkarzy Lublinianki: Kamila Witkowskiego i Bartosza Tomczuka. W ostatniej minucie spotkania doskonałej okazji na zmniejszenie porażki w sytuacji sam na sam nie wykorzystał Rafał Bielak, którego strzał obronił znakomicie dysponowany tego dnia Marcin  Zapał.

Lublinianka – Hetman Żółkiewka 5:1 (2:1)
Bramki: Patryk Czułowski 2′, Rafał Stępień 17′, 62′, Kamil Witkowski 74′, Bartosz Tomczuk 87′ – Rafał Krupski 45′

Lublinianka: Zapał – Mazurek, Radosław Kursa, Rafał Kursa, Wiśniewski – Zabielski (81′ Rovbel), Sobiech, Gawrylak (46′ Witkowski), Gąsior (22′ Skoczylas), Czułowski – Stępień (79′ Tomczuk)

Hetman: Gwardyński – Świderski, Krupski, Nogas, Skrzypczyński – Kasperek, Kosiarczyk (79′ Derevlov), Bogusz (66′ Banaszak), Wójcik – Bielak, Ivliev.

Żółta kartka: Erwin Sobiech
Sędziował: Rafał Greń (Rzeszów).